Sprawy spadkowe Kraków

Prawo spadkowe reguluje prawa spadkobierców, którzy dziedziczą majątek. Warto pamiętać, że adwokat prowadzący sprawy spadkowe może pomóc spadkobiercom ustawowym, którzy mogą mieć prawo do dziedziczenia niezależnie od tego, co zostało napisane w testamencie.

Przykładowo: prawo pozostającego przy życiu małżonka, dzieci oraz wnuków trudno zbagatelizować – wydziedziczenie lub uznanie kogoś niegodnym dziedziczenia nie jest wcale takie proste. Dobry adwokat obsługujący sprawy spadkowe na terenie miasta Krakowa pomoże Ci ustalić, jakie prawa Ci przysługują.

Prawo spadkowe - najważniejsze informacje

Jak działa testament?

Zwykle majątek zmarłego jest dzielony pomiędzy beneficjentów zgodnie z warunkami woli zmarłego. Sprawy spadkowe prowadzone w miastach takich jak Kraków mogą się jednak skomplikować. Testament nie jest ważny, jeśli spadkodawca spisał ostatnią wolę w niewłaściwy sposób lub nie miał "zdolności testowania", kiedy sporządzał testament.

Skutki prawne testamentu

Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to, że jeśli nie rozumiał tego, co robi – testament nie będzie wywierał skutków prawnych. Prawo do sporządzenia testamentu jest więc bardzo ograniczone dla osoby, która cierpi na demencję lub inne schorzenia zakłócające zdolność do świadomego podejmowania decyzji. Czasami, kiedy osoba, która wywodzi swoje prawo do spadku na podstawie testamentu a nie jest uprawniona do otrzymania czegokolwiek dobry adwokat jest w stanie takie przypadki zweryfikować.

Zapewniamy kompleksową obsługę

Zdarza się tak, że jeśli podejmiesz natychmiastowe kroki, możesz zapobiec błędnemu przekazywaniu aktywów. Sprawy spadkowe wymagają często dokonania wykładni woli zmarłego. Czasami warto omówić własne obawy z wykonawcami i/lub beneficjentami. Warto też negocjować, jaka część darowanego majątku powinna być zaliczona na poczet zachowku.

Na przykład beneficjenci mogą zgodzić się zmienić warunki woli na Twoją korzyść za pomocą aktu notarialnego. Jeśli nie możesz osiągnąć porozumienia, kwestionowanie woli w sądzie pozostaje opcją, ale czasami wystarczy dobry adwokat znający doskonale prawo spadkowe, by określić prawdopodobne koszty i spodziewany wynik sprawy.

Copyright © 2011 Gabriela Więckowska Kancelaria Adwokacka Design by: www.sogreen.pl