Rozwody Kraków

Jeżeli została podjęta decyzja o zakończeniu związku małżeńskiego i chcesz, aby dobry adwokat od rozwodów z miasta Kraków zajął się Twoją sprawą. Jak go znaleźć? Nie chcesz po prostu losowo dzwonić do adwokatów w spisie telefonów lub przeglądać setek stron. Chcesz znaleźć prawnika, któremu możesz zaufać. Chcesz mieć pewność, że sprawy rozwodowe Kraków nie są mu obce, a jednocześnie będzie chronił Twoje interesy, działając w Twoim imieniu w sposób kompetentny i profesjonalny. U nas takiego znajdziesz i będziesz mógł podjąć pierwszy krok w kierunku zakończenia małżeństwa i rozpoczęcia nowego etapu życia.

Jeśli zdecydujesz się zatrudnić adwokata, który ma pomóc w rozwodzie, ważne jest, aby wybrać osobę, która jest dla ciebie odpowiednia i zna Twoją sytuację. Istnieje kilka powodów, dla których nie każdy adwokat z Krakowa prowadzący sprawy rozwodowe będzie odpowiedni dla wszystkich. Niektórzy potencjalni klienci są od razu pewni, że chcą prawnika, który jest tej samej płci. Z tej przyczyny nawet dobry adwokat specjalizujący się w sprawach o rozwód może nie być odpowiedni do poprowadzenia danej sprawy – przynajmniej po jednej ze stron. Dla wielu najważniejsza jest cena. Dla innych jest też ważny charakter prawnika. Niektórzy cenią agresywność, a inni wybierają bardziej kojący lub rodzicielski typ.

Skuteczny adwokat to szybki rozwód

Doświadczeni adwokaci prowadzący sprawy o rozwód dokładnie określą wszystkie kwestie okołorozwodowe. Dzięki ich zatrudnieniu nie musisz się martwić o opiekę nad dzieckiem, alimenty i podział aktywów. Aby rozwody przebiegały prawidłowo warto znaleźć takiego doradcę prawnego, gdy pomoże zapewnić, by nic nie zostało pominięte, co oznacza, że kosztowne błędy nie wrócą do Ciebie później.

Już na początku ustal budżet, którym dysponujesz i zapytaj, czy adwokat będzie w stanie poprowadzić sprawę za kwotę przewidzianą w budżecie. Ponadto powinieneś poinformować swojego adwokata o tym, że powinien zawiadamiać Cię przed podjęciem jakichkolwiek nieprzewidzianych początkowo czynności.

Jak rozliczają się adwokaci? Sprawdź naszą ofertę!

Warunki współpracy

W jaki sposób może rozliczać się adwokat? Istnieją trzy główne sposoby, w jaki można zapłacić za usługi adwokackie: opłata ryczałtowa-stała, opłata warunkowa lub opłata godzinowa. Adwokat rozwód Kraków pobierający opłatę zryczałtowaną pobierze jedną opłatę za obsługę całej sprawy, niezależnie od tego, ile godzin zajmą jego działania.

Stałe opłaty

Niektóre przykłady przypadków, które są powszechnie obsługiwane przy użyciu stałej opłaty, to sprawy karne, sprawy upadłościowe, sprawy dotyczące relacji rodzinnych (np. kwestie rozwodu lub opieki nad dziećmi), a także opracowanie dokumentów, takich pozwy czy wnioski. Adwokat pobierający opłatę warunkową nie pobierze od klienta opłaty, chyba że odzyska pieniądze na rzecz klienta, w drodze ugody lub procesu.

Jasne zasady

Prawnicy pobierający stawkę godzinową najpierw obliczają godziny, które poświęcą na działania dotyczące sprawy, a następnie na tej podstawie obliczą należną kwotę. W sprawach rozwodowych i spadkowych stawka godzinowa występuje rzadko, głównie z uwagi na charakter tych postępowań.

Copyright © 2011 Gabriela Więckowska Kancelaria Adwokacka Design by: www.sogreen.pl